Sampdoria z trzema Polakami lepsza od Atalanty. Piękny gol Linettego! [VIDEO]

MediaPictures.pl
Sampdoria pokonała przed własną publicznością Atalantę Bergamo 3:1 (0:1) w niedzielnym meczu 8. kolejki włoskiej ekstraklasy. Jednego z goli dla drużyny z Genui strzelił Karol Linetty.
W pierwszej połowie znacznie lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy objęli prowadzenie w 21. minucie. Na listę strzelców wpisał się Bryan Cristante, a przy jego trafieniu asystował Leonardo Spinazzola.
Po zmianie stron na boisku rządzili gospodarze. W 56. minucie do wyrównania doprowadził Duvan Zapata, który skutecznie wykorzystał dośrodkowanie Fabio Quagliarelli. Drugą bramkę dla zespołu z Genui zdobył w 60. minucie Gianluca Caprari.
W 68. minucie wynik na 3:1 ustalił Karol Linetty. Reprezentant Polski, który zaczął to spotkanie na ławce rezerwowych, otrzymał podanie od Dennisa Praeta, odważnie wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał golkipera rywali.
Cały mecz w barwach ekipy "Blucerchiati" rozegrał Bartosz Bereszyński. Natomiast Dawid Kownacki zameldował się na boisku dopiero w 88. minucie.
Podopieczni Marco Giampaolo zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli Serie A i mają na koncie 14 punktów. Z kolei Atalanta plasuje się na 12. pozycji z dorobkiem 9 "oczek".