Sampdoria zremisowała z Empoli, grali Skorupski i Zieliński

mgilert, Shutterstock
Sampdoria Genua zremisowała przed własną publicznością z Empoli FC 1:1 (0:0) w czwartkowym meczu zamykającym zmagania dziesiątej kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Luigi Ferraris w ekipie gości z Toskanii wystąpili Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński. Obaj Polacy zaliczyli pełne spotkanie.

Przyjezdni objęli prowadzenie niespełna kwadrans po przerwie, kiedy to kapitalnym uderzeniem w samo okienko z linii pola karnego popisał się Manuel Pucciarelli. Zaledwie osiem minut później wyrównał jednak Eder. Brazylijczyk z włoskim paszportem zaskoczył polskiego bramkarza płaskim strzałem w długi róg.

Po drugim remisie w sezonie zespół z Toskanii jest na trzynastej pozycji w tabeli. Ekipa z portowego miasta natomiast po raz trzeci w bieżących rozgrywkach podzieliła się punktami z rywalami i zajmuje dziewiątą pozycję w klasyfikacji. Oba zespoły dzielą cztery "oczka".