San Marino przełamało klątwę. Pierwszy gol u siebie od… meczu z Polską w 2013 roku [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Reprezentacja San Marino uległa we wczorajszym spotkaniu Kazachstanowi 1:3. Trudno zliczyć, która to już porażka z rzędu, ale i tak gospodarze tego meczu mogą być zadowoleni. W końcu zdobyli gola.
Po raz ostatni udało im się to zrobić we wrześniu 2017 roku, gdy przegrali na wyjeździe z Azerbejdżanem 1:5. Przez wcześniejsze lata strzelali też gole Norwegii, Litwie i… Polsce.
10 września 2013 roku pokonaliśmy San Marino na ich stadionie 5:1 i był to ostatni gol tej reprezentacji na własnym stadionie. Aż do wczoraj.
W 77. minucie Marco Bernardi dostał dobre podanie ze środka pola, urwał się obrońcom, minął bramkarza i umieścił futbolówkę w siatce.
Wcześniej jednak to Kazachowie trzykrotnie trafili do siatki, już w 26. minucie prowadząc 3:0. Od tamtego czasu jednak gospodarze dzielnie się bronili, a w końcu udało im się zdobyć też gola. To niewątpliwy sukces dla tej amatorskiej reprezentacji.
W trwających eliminacjach San Marino nie zdobyło oczywiście żadnego punktu, a ich bilans bramkowy to 1:46.
Adam Nowacki17 Nov 2019 · 12:09