Sassuolo Calcio odrobiło straty i pokonało Empoli, Marcjanik na ławce

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
US Sassuolo Calcio pokonało u siebie Empoli FC 3:1 (1:1) w jedynym piątkowym meczu 5. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Mapei Stadium - Citta del Tricolore w Reggio Emilia całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych ekipy z Toskanii obserwował Michał Marcjanik. Prowadzenie przyjezdnym już w pierwszej minucie zapewnił płaskim strzałem w długi róg Francesco Caputo.
Dwanaście minut później wyrównał z kilku metrów Kevin-Prince Boateng. Napastnikowi reprezentacji Ghany przytomnie zagrywał w polu karnym Federico Di Francesco.
Trzynaście minut po zmianie stron, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przewagę miejscowym dał skutecznym uderzeniem głową z bliska Gianmarco Ferrari. Pięć minut przed końcem gości pogrążył jeszcze efektownym strzałem piętą najlepszy na murawie Di Francesco.
"Neroverdi" po trzeciej wygranej w sezonie przesunęli się na drugą lokatę w tabeli. Beniaminek z Toskanii, który kończył w osłabieniu, doznał natomiast trzeciej porażki i pozostał na szesnastej pozycji w klasyfikacji.