Sassuolo wygrało w stolicy z Lazio

US Sassuolo Calcio pokonało na wyjeździe Lazio Rzym 2:0 w meczu 27. kolejki Serie A. Dla gości było to drugie zwycięstwo z rzędu.

Pierwszego gola dla "Zielono-Czarnych" strzelił Domenico Berardi w 41. minucie gry. 21-latek wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Mauricio na Gregoirem Defrelu. Dla Włocha było to szóste trafienie w tym sezonie.

W 67. minucie spotkania drużyna prowadzona przez Eusebio Di Francesco zdobyła drugą bramkę. Defrel otrzymał podanie od Nicoli Sansone, minął rywala i mocnym strzałem z obrębu pola karnego pokonał Etrita Berishę.

Po zwycięstwie zespół ze Stadio Citta del Tricolore zajmuje siódme miejsce w tabeli. Ma cztery punkty przewagi nad Lazio, które jest ósme.

Dzisiaj w lidze włoskiej odbędzie sie jeszcze jedno spotkanie. Fiorentina zmierzy się u siebie z SSC Napoli. Mecz rozpocznie się o godz. 21.