Schalke idzie jak burza. Kolejna wygrana ekipy z Zagłębia Ruhry

Bukharev Oleg/shutterstock.com
Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen wygrali przed własną publicznością z FSV Mainz 05 2:1 (1:0) w jedynym piątkowym meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Na Veltins Arena prowadzenie dla gospodarzy uzyskał dziewięć minut przed przerwą Suat Serdar, który popisał się skutecznym uderzeniem pod poprzeczkę z kilku metrów. Szesnaście minut przed końcem wyrównał Karim Onisiwo. Wprowadzony cztery minuty wcześniej Austriak efektownie przymierzył z narożnika pola karnego w długi róg.
Losy konfrontacji rozstrzygnął minutę przed końcem uderzeniem z dystansu zewnętrzną częścią buta Amine Harit. Zespół z Moguncji doznał w ten sposób czwartej porażki w sezonie i pozostał na szesnastym miejscu w tabeli.
Ekipa z Zagłębia Ruhry natomiast po trzecim zwycięstwie z rzędu w bieżących rozgrywkach awansowała na drugą lokatę w klasyfikacji.
Maciej Ziętarek20 Sep 2019 · 22:30