Schalke inkasuje trzy punkty w meczu z VfL Wolfsburg

360b/Shutterstock
Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen pokonali przed własną publicznością VfL Wolfsburg 2:1 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Veltins Arena obie bramki dla gospodarzy zdobył Daniel Caligiuri, który na początku spotkania wykorzystał rzut karny, a jedenaście minut przed końcem rozstrzygnął losy konfrontacji silnym uderzeniem w długi róg, po minięciu obrońcy rywali w polu karnym.
Jedynego gola dla gości strzelił w dwudziestej minucie gry Elvis Rexhbecaj. "Wilki" doznały w ten sposób szóstej porażki w sezonie i pozostały na szóstej lokacie w tabeli.
Zespół z Zagłębia Ruhry natomiast po drugim z rzędu i szóstym w bieżących rozgrywkach zwycięstwie przesunął się na dwunaste miejsce w klasyfikacji.