Schalke pokonane. Kolejne zwycięstwo RB Lipsk

dierotenbullen.com
Rasen Ballsport Leipzig pokonał u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (1:1) w ostatnim sobotnim spotkaniu 13. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Red Bull Arena w Lipsku prowadzenie gospodarzom już po dwóch minutach gry zapewnił z rzutu karnego Timo Werner. Wyrównał z bliska niespełna kwadrans przed przerwą Sead Kolasinać.

Bośniak dwie minuty po zmianie stron wpisał się również na listę strzelców po stronie rywali, niefortunnie kierując głową piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Szweda Emila Forsberga.

Dzięki ósmej wygranej z rzędu i dziesiątej w sezonie niepokonany dotychczas beniaminek z Dolnej Saksonii odzyskał pozycję lidera tabeli. Drużyna z Zagłębia Ruhry doznała natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na ósmym miejscu w klasyfikacji.