Schalke zremisowało w meczu w Kolonii

360b/Shutterstock
FC Koeln zremisowało przed własną publicznością z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:2 (1:2) w niedzielnym meczu 31. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Goście spotkania objęli prowadzenie już w 5. minucie za sprawą trafienia Breela Embolo. Szwajcarski napastnik przyjął piłkę zagraną na pole karne przez Jewhena Konoplankę i pewnym uderzeniem pokonał Timo Horna.
W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Jewhen Konoplanka, który popisał się indywidualną akcję, zakończoną strzałem w prawy dolny róg bramki.
Trzy minuty później bramkę kontaktową zdobył Leonardo Bittencourt, a przy jego trafieniu asystował Jonas Hector. Gola na wagę remisu strzelił w 83. minucie Marcel Risse, który umieścił futbolówkę w siatce mocnym uderzeniem z dystansu.
Ekipa "Kozłów" zanotował siódmy remis z tym sezonie, ale wciąż zajmuje ostatnie, 20. miejsce w tabeli Bundesligi i ma na koncie 22 punkty. Do bezpiecznej pozycji osiem "oczek".
Zespół z Zagłębia Ruhry dzięki zwycięstwu utrzymał pozycję wicelidera rozgrywek i obecnie ma dwa punkty więcej niż trzecia w tabeli Borussia Dortmund.