Seattle Sounders mistrzami MLS! Wygrali z Toronto FC w finale rozgrywek

art-sarah / flickr
Seattle Sounders pokonali przed własną publicznością Toronto FC 3:1 (0:0) w finale rozgrywek Major League Soccer 2019.
Na CenturyLink Field prowadzenie gospodarzom zapewnił trzynaście minut po zmianie stron uderzeniem z narożnika pola karnego Holender Kelvin Leerdam.
Niespełna kwadrans przed końcem podwyższył precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego Hiszpan Victor Rodriguez. Rywali z Kanady pogrążył jeszcze w ostatniej minucie Peruwiańczyk Raul Ruidiaz. Już w doliczonym czasie gry rozmiary przegranej zmniejszył tylko strzałem głową Jozy Altidore.
Sounders po raz drugi w historii wygrali rozgrywki MLS. Wcześniej ekipa ze stanu Waszyngton triumfowała w sezonie 2016.