Sebastian Szymański bohaterem Dynama Moskwa! Gol i asysta Polaka dały zwycięstwo jego drużynie [WIDEO]

Sebastian Szymański po raz kolejny potwierdził znakomitą formę w barwach Dynama Moskwa. Reprezentant Polski popisał się golem i asystą w ligowym spotkaniu z Rubinem Kazań, a jego drużyna wygrała na terenie rywala 3:2.
W zeszłym tygodniu 22-latek został wybrany najlepszym piłkarzem meczu z Arsenałem Tuła. Wówczas również trafił do siatki i raz asystował przy trafieniu rywala. W niedzielę powtórzył ten wyczyn.
Dynamo w Kazaniu wyszło na prowadzenie w 18. minucie. Wówczas bramkarza rywali pokonał Makarow. Jeszcze przed przerwą Rubin odpowiedział jednak za sprawą Makajewa.
Gospodarze w 51. minucie mieli powody do radości, gdy z rzutu karnego do siatki trafił Dreyer. Kwadrans później Dynamo także miało "jedenastkę", ale tej okazji nie wykorzystał Moro.
Końcówka spotkania należała do Sebastiana Szymańskiego. W 68. minucie Polak znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego, zaliczając asystę przy trafieniu Balbueny.
Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry 22-latek zdobył bramkę, która dała ekipie z Moskwy trzy punkty. Piłka dość przypadkowo trafiła do niego w polu karnym, ale Szymański znakomicie odnalazł się w całej sytuacji.
Dynamo wygrało całe spotkanie 3:2 i umocniło się dzięki temu na drugim miejscu w tabeli. Reprezentant Polski w piętnastu ligowych spotkaniach zanotował już pięć goli oraz sześć asyst.
Maciej Pietrasik28 Nov 2021 · 16:32