Sebastian Szymański z pierwszym golem w sezonie! Polak dał prowadzenie Dynamu Moskwa [WIDEO]

Sebastian Szymański od początku sezonu ma pewne miejsce w składzie Dynama Moskwa. W spotkaniu 12. kolejki rosyjskiej Premier Ligi Polak trafił do siatki przeciwko PFK Soczi. Był to jego pierwszy gol w rozgrywkach. Ostatecznie jego drużyna wygrała 3:1
W każdym z dotychczasowych meczów Dynama Moskwa Sebastian Szymański grał od pierwszej minuty. Do tej pory zanotował pięć asyst w lidze, ale wciąż czekał na pierwszą bramkę.
Spotkanie z PFK Soczi od początku było bardzo otwarte. Już w 11. minucie pierwszą bramkę dla stołecznej drużyny zdobył Lisovyy, najlepiej zachowując się w podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym.
Szybko wyrównał Miha Mevlja, ale w 26. minucie Dynamo wyprowadziło kolejną udaną akcję. Piłkę przed polem karnym otrzymał wówczas Szymański, wszedł w pole karne i oddał mocny strzał.
Piłkę przed siebie odbił co prawda bramkarz gości, lecz reprezentant Polski dopadł do futbolówki i dobił wcześniejsze uderzenie, tym razem nie dając szans golkiperowi.
W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Fomin. Ostatecznie Dynamo Moskwa pokonało PFK Soczi 3:1 i awansowało na 5. miejsce w tabeli. Szymański rozegrał 84 minuty.
Maciej Pietrasik24 Oct 2020 · 13:41