Sebastien Haller wrócił na boisko po walce z rakiem! Gol Kownackiego w sparingu z Borussią Dortmund [WIDEO]

Borussia Dortmund wygrała w towarzyskim meczu z Fortuną Duesseldorf 5:1. Wydarzeniem spotkania był powrót na boisko Sebastiena Hallera.
Iworyjczyk trafił do Borussii latem ubiegłego roku. Miał zastąpić Erlinga Hallanda, ale do tej pory ani razu nie pojawił się na boisku. Powodem były bardzo poważne problemy zdrowotne 28-latka.
U Hallera zdiagnozowano nowotwór jąder. Piłkarz musiał przejść chemioterapię i poddać się dwóm operacjom. Na szczęście wrócił do zdrowia, treningów, a w końcu także do gry. W sparingu Borussii wszedł na boisko w 74. minucie.
Gdy Haller zaczynał grę, Borussia prowadziła 2:1. Gole strzelili dla niej Felix Passlack i Karim Adeyemi. Autorem trafienia dla Fortuny był Dawid Kownacki, który trafił do siatki z rzutu karnego.
Już z Hallerem na boisku Borussia strzeliła trzy gole. W końcówce do bramki trafiali Nico Schlotterbeck i dwa razy Donyell Malen.
Kownacki grał tylko w pierwszej połowie. Dłuższy występ zaliczył drugi z Polaków. Michał Karbownik był na boisku przez 72. minuty.
Borussia Dortmund - Fortuna 5:1