Selekcjoner Meksyku ostro ocenił zachowanie Neymara: W futbolu nie ma miejsca na takie pajacowanie

Thiago Dias Rodrigues / Shutterstock.com
Meksyk przegrał z Brazylią 0:2 i pożegnał się z mistrzostwami świata w Rosji w 1/8 finału. Selekcjoner Juan Carlos Osorio miał wiele do powiedzenia na temat pracy arbitra i zachowania Neymara.
W 71 minucie gwiazdor reprezentacji Brazylii został nadepnięty tuż za linią boczną boiska przez Miguela Layuna. Napastnik zwijał się z bólu, ale arbiter nie wyciągnął konsekwencji wobec gracza Meksyku.
Sędziowie faworyzowali Brazylię. Jeden z ich napastników cały czas szukał kontaktu, ciągle starał się wymuszać faule. I byli chronieni przez arbitra, który pozwalał im na więcej, gwizdał faule, których nie było - krytykował meksykański trener cytowany przez ESPN.
Kontrolowaliśmy spotkanie, ale to wstyd, że tyle czasu traciliśmy na jednego zawodnika. Przerwa w grze w pewnym momencie z jego powodu trwała nawet cztery minuty. To jest gra dla mężczyzn i tu nie ma miejsca na takie pajacowanie - ocenił ostro Osorio.
Mimo to rywal był lepszy, pokazał klasę. My dobrze zaczęliśmy to spotkanie, ale nie wykorzystaliśmy swoich szans. Mierząc się z taką drużyną, nie można marnować takich okazji - przyznał.
Chciałbym podziękować jeszcze naszym kibicom, którzy byli po prostu fantastyczni - zakończył Osorio.