Selekcjoner reprezentacji Senegalu uzasadnia wybór rywala. "Bośnia i Hercegowina to zespół o bardzo podobnym profilu jak Polska"

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Ostatnie mecze towarzyskie były świetną okazją dla selekcjonerów, którzy chcieli przetestować określone ustawienia i schematy przed meczami mistrzostw świata. Selekcjoner reprezentacji Senegalu, Aliou Cisse, wyznał, że mecz z Bośnią i Hercegowiną miał imitować spotkanie z kadrą Adama Nawałki.
Senegalczycy zremisowali wczoraj z reprezentacją Bośni i Hercegowiny 0:0, a w meczu zaprezentowali defensywne ustawienie. W pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał, a w drugiej połowie - zero. Jak ocenił ten mecz ich selekcjoner?
Ocena jest raczej pozytywna - powiedział Cisse. - Pierwszą ważną rzeczą jest to, że żaden z moich piłkarzy nie doznał kontuzji. Wykorzystałem praktycznie wszystkich zawodników w tych dwóch spotkaniach.
Wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na defensywny wariant gry zespołu. Było to podyktowane tym, iż ten sparing miał imitować spotkanie z Polską. - To był ten rodzaj meczu, jaki Senegal chciałby grać. To również ten rodzaj dopasowania przeciwnika, który pozwala nam się rozwijać, o bardzo podobnym profilu jak Polska - stwierdził.