Sensacja! Federer odpadł z Wimbledonu już w ćwierćfinale!

PROMA1 / shutterstock.com
Roger Federer przegrał po dramatycznym pojedynku z Kevinem Andersonem 6:2, 7:6 (7-5), 5:7, 4:6, 11:13 i odpadł w ćwierćfinale Wimbledonu.
Szwajcar nie obroni tym samym tytułu sprzed roku. A wszystko szło zgodnie z planem. Faworyzowany tenisista wygrał pierwszego seta bez większych problemów. W drugi musiał włożyć nieco więcej energii, ale też go wygrał. Prowadził już 2:0, a w trzeciej partii miał piłkę meczową. Utytułowany zawodnik jednak jej nie wykorzystał i wtedy zaczęły się schody.
Federer przegrał trzecią partię, za moment musiał uznać wyższość rywala w czwartej odsłonie i o wszystkim decydował piąty set. W nim przy stanie 11:11 Szwajcar popełnił podwójny błąd serwisowy, potem oddał kolejnego gema i pożegnał się z Wimbledonem.
Jakub Kreśliński11 Jul 2018 · 19:15
Źródło: eurosport.interia.pl