Manchester United przegrał z Brighton! Fatalny mecz "Czerwonych Diabłów"

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Brighton & Hove Albion FC pokonał u siebie Manchester United 3:2 (3:1) w ostatnim niedzielnym meczu drugiej kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Amex Stadium dwubramkowe prowadzenie gospodarzom w niespełna dwie minuty zapewnili po dośrodkowaniach z rzutów rożnych Glenn Murray oraz Irlandczyk Shane Duffy.
Siedem minut po stracie drugiego gola kontaktowe trafienie głową uzyskał Belg Romelu Lukaku, ale minutę przed przerwą rzut karny wykorzystał Niemiec Pascal Gross i "Czerwone Diabły" znów musiały odrabiać pokaźne straty.
Po zmianie stron podopieczni Jose Mourinho dopiero w doliczonym czasie zmniejszyli przewagę niżej notowanych rywali, po tym jak "jedenastkę" wykorzystał Paul Pogba, ale nie uchronili się przed pierwszą porażką w sezonie i spadli na dziesiąte miejsce w tabeli.
"Mewy" z kolei dzięki pierwszej wygranej awansowały na jedenastą lokatę w klasyfikacji.