Sensacja na mistrzostwach Europy siatkarzy! Francja odpadła już w 1/8 finału

Adam Starszynski/Pressfocus
Sensacja na mistrzostwach Europy w siatkarzy. Już w 1/8 finału z turniejem pożegnała się reprezentacja Francji.
Mistrzowie olimpijscy byli zdecydowanymi faworytami rywalizacji. Do kolejnego medalu miał ich poprowadzić nowy trener - utytułowany Bernardo Rezende.
Tak jednak się nie stało. Porażkę w pierwszym secie można było jeszcze uznać za wypadek przy pracy. Francuzi zaczęli słabo, już na starcie seta stracili do rywale cztery punkty, ale w końcówce doprowadzili do stanu 20:21. Czesi wytrzymali jednak napięcie - końcówkę rozegrali po mistrzowsku. Wygrali partię 25:22.
Drugi set też należał do reprezentacji Czech. Jej zwycięstwo było jeszcze bardziej przekonujące - stracili tylko 19 punktów.
Francuzi byli blisko zwycięstwa w trzeciej partii, w której wypracowali sobie dwie piłki setowe. Czesi jednak najpierw się wybronili, a później okazali skuteczniejsi w długiej grze na przewagi. Decydujący punkt na 34:32 zdobyli blokiem.
Czesi w ćwierćfinale zagrają ze Słowenią. Mecz odbędzie się w środę. Zwycięzca tej rywalizacji w półfinale zmierzy się z lepszym z pary Polska - Rosja.
Francja – Czechy 0:3 (22:25, 19:25, 32:34)
Marcin Karbowski13 Sep 2021 · 21:33
Źródło: polsatsport.pl