Sensacja na Old Trafford! Sevilla wyrzuciła Manchester United z Ligi Mistrzów! AS Roma awansowała do ćwierćfinału

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Sensacyjnie zakończył się pojedynek Manchesteru United z Sevillą. Faworyzowane "Czerwone Diabły" przegrały 1:2 i odpadły z Ligi Mistrzów. Dalej awansowała za to AS Roma, która pokonała na własnym stadionie Szachtar Donieck 1:0.
W pierwszej połowie na Old Trafford sytuacji było jak na lekarstwo. Faworyzowani gospodarze wcale nie mieli takiej przewagi, jak można się było spodziewać. Jedyną niezłą okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie w 38 minucie. Fellaini wpadł w pole karne, uderzył, ale doskonałą interwencją popisał się Sergio Rico.
Goście też potrafili groźnie zaatakować. W 28 minucie na bramkę De Gei uderzał Luis Muriel, ale piłka minimalnie przeleciała obok słupka.
Na początku drugiej odsłony golkiper Sevilli ponownie popisał się kapitalną paradą. Tym razem wyjął piłkę po strzale Lingarda.
Tymczasem w 74 minucie to goście objęli prowadzenie. Ben Yedder, który pokonał De Geę precyzyjnym strzałem z pola karnego. Hiszpan był bez szans.
Po paru minutach było już 2:0 dla Sevilli! Katem gospodarzy ponownie był Ben Yedder, który tym razem De Geę pokonał po uderzeniu głową.
Dziesięć minut później podopieczni Jose Mourinho zdobyli bramkę kontaktową. Piłkę do siatki z bliska wpakował Romelu Lukaku.
"Czerwone Diabły" nie zdołały jednak zrobić nic więcej i pożegnały się z Ligą Mistrzów już w 1/8 finału.
W Rzymie gospodarze objęli prowadzenie w 52 minucie za sprawą Edina Dżeko. Kevin Strootman posłał kapitalną piłkę do wychodzącego sam na sam Bośniaka, który nie miał problemów z pokonaniem Pjatowa.
Od 79 minuty goście mieli jeszcze trudniejsze zadanie, ponieważ grali w dziesięciu - czerwoną kartkę otrzymał Ordeć, który faulował wychodzącego sam na sam Dżeko.
AS Roma pokonała Szachtar Donieck 1:0 i awansowała do ćwierćfinału.