F1. Sensacja podczas kwalifikacji do GP Monako! W Williamsie bez zmian - Robert Kubica na ostatnim miejscu

Marc Canoniero/Shutterstock
Robert Kubica zajął 20 miejsce w kwalifikacjach do Grand Prix Monako. Zupełnie niespodziewanie już w Q1 odpadł Leclerc. Pierwszą pozycję wywalczył Lewis Hamilton.
Polski kierowca zakończył rywalizację po pierwszej części kwalifikacji i został sklasyfikowany na ostatniej, 20 pozycji. Nasz zawodnik uplasował się za kolegą z zespołu, Georgem Russellem, do którego stracił niecałe 0,3 sekundy.
Oprócz obu kierowców Williamsa do Q2 nie awansowali jeszcze Stroll, Perez i zupełnie niespodziewanie Leclerc.
Kwalifikacje wygrał Lewis Hamilton, dla którego to 85 pole position w karierze. Za nim uplasowali się Bottas oraz Verstappen.
Klasyfikacja po Q1:
Początek Grand Prix Monako jutro o godzinie 15:10. Serwis Meczyki.pl przeprowadzi relację z wyścigu.
Jakub Kreśliński25 May 2019 · 15:23