Sensacja stała się faktem! Włosi tylko zremisowali ze Szwecją i nie jadą na mundial!

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Włosi tylko zremisowali ze Szwecją 0:0 w rewanżowym meczu barażowym i nie pojadą na mistrzostw świata w Rosji.
Gospodarze starali się atakować od pierwszych minut, ale pierwszą dogodną okazje stworzyli sobie dopiero w 27 minucie. Candreva otrzymał podanie od Immobile w polu karnym, uderzył, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.
Ogromną przewagę mieli Włosi pod koniec pierwszej połowy, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki rywali. Najpierw w sytuacji sam na sam z golkiperem Immobile trafił w jego nogi, piłka i tak zmierzała do bramki, ale wybił ją wracający Andreas Granqvist. Potem główkował Bonucci i chybił minimalnie, a jeszcze przed gwizdkiem Florenzi ograł obrońcę i uderzył, nogami jego strzał obronił jednak Robin Olsen.
Początek drugiej odsłony to także przewaga podopiecznych Ventury. W 51 minucie Darmian dogrywał do Florenziego, ten uderzył w ekwilibrystyczny sposób, lecz obok słupka. Chwilę później strzelał Chiellini, ale na posterunku był golkiper Szwedów. W 67 minucie Lustig mógł wpakować piłkę do własnej bramki, lecz na szczęście dla niego trafił tylko w poprzeczkę.
Włosi próbowali otworzyć wynik spotkania do samego końca, lecz bezskutecznie - próba Florenziego, uderzenie głową Parolo czy strzał El Shaarawy'ego. Ostatecznie tylko zremisowali bezbramkowo ze Szwecją i sensacja stała się faktem. Nie będzie ich na mundialu po raz pierwszy od sześćdziesięciu lat!