Sensacja w Australian Open! Djoković przegrał z rywalem z drugiej setki rankingu ATP

Neale Cousland / shutterstock.com
Sensacja w Australian Open! Broniący tytułu Novak Djoković po prawie pięciogodzinnej walce przegrał w drugiej rundzie z Denisem Istominem 6:7 (8-10), 7:5, 6:2, 6:7 (5-7), 4:6.

To niezwykłe wydarzenie, bo rozstawiony z numerem drugim Djoković uległ tenisiście, który zajmuje dopiero 117. miejsce w rankingu ATP. Nigdy wcześniej Serb nie przegrał w Australian Open z zawodnikiem, który był notowany poniżej 68. miejsca na świecie.

Istomin już w pierwszym gemie miał sześć break pointów, ale ostatecznie Djoković wygrał tę odsłonę. To była jednak zapowiedź twardej walki i kłopotów Serba. O losach pierwszej partii zadecydował tie-break. Lepszy był w nim Uzbek, który wygrał 10-8.

W dwóch kolejnych setach triumfował Djoković. Zwłaszcza po trzeciej partii, którą Serb wygrał 6:2, można było odnieść wrażenie, że sytuacja wraca do normy. Istomin popełnił w tej odsłonie sporo błędów, został też trzy razy przełamany.

Reprezentant Uzbekistanu nie dawał jednak za wygraną i kolejnego seta rozpoczął od prowadzenia 3:0. Co prawda Djoković odrobił straty, ale w tie-breaku znów lepszy był jego rywal.

Mecz rozstrzygnął się więc w piątym secie. Kluczowy okazał się piąty gem, w którym Istomin przełamał Djokovicia. Uzbek utrzymał swoje podanie do końca gry i sprawił największą na razie sensację tegorocznego Australian Open.

Novak Djoković - Denis Istomin 6:7 (8-10), 7:5, 6:2, 6:7 (5-7), 4:6