Fenomenalny 20-latek wyeliminował Federera z Australian Open! Morderczy pojedynek

Leonard Zhukovsky/Shutterstock
Roger Federer przegrał ze Stefanosem Tsitsipasem 7:6(11), 6:7(3), 5:7, 6:7(5)  w 1/8 finału i pożegnał się z Australian Open.
Cały pojedynek był niezwykle dramatyczny i trwał prawie cztery godziny. Trzy z czterech setów rozstrzygały się dopiero w tie breakach.
News random
alphaspirit / shutterstock
Tsitsipas posłał dwadzieścia asów serwisowych wobec dwunastu Federera. Szwajcar popełniał więcej niewymuszonych błędów (55 do 36), a Grek posłał 62 zagrania kończące.
Pierwszy set padł jeszcze łupem Federera. W drugiej odsłonie Szwajcar mógł również wygrać, ale 20-latek obronił cztery piłki setowe przy stanie 4:5. W trzeciej partii obrońca tytułu dał się przełamać przy stanie 5:6 i oddał seta bez tie breaka. W czwartej odsłonie rozstawiony z numerem 15 w turnieju Tsitsipas rozstrzygnął wszystko na swoją korzyść w tie breaku i sensacyjnie wyeliminował o wiele bardziej utytułowanego rywala.
Grecki tenisista po raz pierwszy w swojej karierze awansował do ćwierćfinału Australian Open. O półfinał powalczy z Roberto Bautistą. Utytułowany Szwajcar na australijskich kortach przegrał po raz pierwszy od 17 spotkań i nie obroni tytułu wywalczonego rok temu.
Jakub Kreśliński20 Jan 2019 · 13:24
Źródło: Twitter