Sensacja w Pucharze Anglii. Leicester za burtą, Newport gra dalej

charnsitr/Shutterstock
Newport County AFC pokonał u siebie Leicester City 2:1 (1:0) w ostatnim niedzielnym meczu trzeciej rundy rozgrywek o Puchar Anglii.
Na Rodney Parade prowadzenie znacznie niżej notowanym gospodarzom zapewnił po dziesięciu minutach gry Jamille Matt. Jamajczyk skutecznie przymierzył głową po dośrodkowaniu w pole karne Robbiego Willmotta.
Dopiero dziesięć minut przed końcem wyrównał Rachid Ghezzal. Algierczyk zaskoczył golkipera rywali efektownym uderzeniem zza linii pola karnego.
Losy konfrontacji na korzyść zespołu z Walii rozstrzygnął pięć minut później Irlandczyk Padraig Amond, wykorzystując podyktowany rzut karny.
Ostatni mecz trzeciej rundy zaplanowano w poniedziałek, kiedy to Wolverhampton Wanderers podejmą przed własną publicznością Liverpool FC.