Sensacja w Pucharze Niemiec! Bayer Leverkusen odpadł z drugoligowcem

CosminIftode/Shutterstock
FC Heidenheim 1846 pokonał u siebie Bayer 04 Leverkusen 2:1 (0:1) w meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Niemiec.
Na Voith-Arena do przerwy bliżej awansu byli faworyzowani "Aptekarze", którym prowadzenie zapewnił płaskim strzałem z ostrego kąta Julian Brandt.
Trzy minuty po zmianie stron sytuację sam na sam wykorzystał Austriak Nikola Dovedan, doprowadzając do wyrównania, a osiemnaście minut przed końcem zespół z Bundesligi pogrążył dobijając piłkę z bliska Maurice Multhaup.
Do ćwierćfinału przebił się również Hamburger SV. Zespół z portowego miasta wygrał przed własną publicznością z 1. FC Nuernberg 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola na Volksparkstadion strzelił dziewięć minut po zmianie stron Berkay Oezcan. Turek zaskoczył golkipera drużyny z Norymbergi precyzyjnym płaskim strzałem przy słupku.
Kamil Kaczmarek05 Feb 2019 · 20:46