Sensacja w Pucharze Niemiec! Czwartoligowiec awansował do półfinału rozgrywek

Zespół 1. FC Saarbrucken wygrała z Fortuną Dusseldorf 7:6 w rzutach karnych w ćwierćfinale Pucharu Niemiec i awansował do półfinału. Po 120 minutach był remis 1:1.
Do przerwy czwartoligowiec prowadził 1:0. Bramkę dla gospodarzy zdobył po półgodzinie gry Tobias Janicke, który wykorzystał sytuację sam na sam.
Goście w 83. minucie mieli okazję do wyrównania, ale Rouwen Hennings zmarnował rzut karny. Fortuna doprowadziła do remisu w ostatniej minucie, kiedy Mathias Jorgensen trafił głową z pięciu metrów. Asystę zanotował bramkarz Florian Kastenmeier, który pobiegł w pole karne rywali na rzut różny.
W dogrywce żadna z drużyn nie potrafiła strzelić gola. W rzutach karnych do wyłonienia półfinalisty potrzebne było dziesięć serii. Ostatecznie zespół 1. FC Saarbrucken wygrał 7:6 i zagra w półfinale Pucharu Niemiec.