Sensacja w Pucharze Polski! Drugoligowiec wyeliminował Pogoń Szczecin!

Łukasz Sobala / Press Focus
Sensacja w I rundzie Pucharu Polski. Z rozgrywkami już na tym etapie pożegnała się Pogoń Szczecin, która przegrała z drugoligowym KKS-em Kalisz 1:2.
Po raz pierwszy po powrocie do Pogoni w wyjściowym składzie znalazł się Kamil Grosicki. Doświadczony skrzydłowy miał udział przy golu dla swojej drużyny. Po jego dośrodkowaniu w pole karne mocno na bramkę uderzył Jakub Bartkowski. Bramkarz KKS-u nie potrafił zatrzymać piłki.
Odpowiedź drugoligowca była bardzo szybko. W zamieszaniu po rzucie rożnym w polu karnym najlepiej odnalazł się Filip Kendzia i uderzeniem głową wbił piłkę do siatki.
W 33. minucie było już 2:1 dla drużyny z Kalisza. Po zespołowej akcji w pole karne wpadł Zawistowski i mocnym strzałem lewą nogą pokonał Bursztyna.
Pogoń w drugiej połowie ruszyła do ataku, ale z jej przewagi nic nie wynikało. Gospodarze bronili się aktywnie i pewnie.
w końcówce Pogoń szukała szans po centrach w pole karne. Wrzucał Kurzawa, ale Krakowiak pewnie bronił po strzałach Kozłowskiego i Grosickiego.
W doliczonym czasie KKS grał bardzo mądrze. Oddalał grę od własnej bramki i potrafił nawet wywalczyć rzut rożny. Pogoń nie była w stanie już nic zrobić. Sensacja stała się faktem.
Marcin Karbowski21 Sep 2021 · 19:51