Sensacja w Pucharze Polski. Wisła Kraków odpada po meczu z trzecioligowym KSZO Ostrowiec!

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Do sporej niespodzianki doszło w sobotnim spotkaniu Pucharu Polski, w którym trzecioligowe KSZO zagrało z Wisłą Kraków. Biała Gwiazda mimo prowadzenia uległa rywalowi 1:2.
Od początku spotkania przewagę mieli gracze z Ekstraklasy, którzy już w czwartej minucie, po strzale Boguskiego byli bliscy by objąć prowadzenie. KSZO starało się jednak odpowiadać na ataki silniejszego rywala i choć więcej z gry mieli piłkarze Artura Skowronka mecz był toczony w dość wolnym tempie, które odpowiadało gospodarzom, czyhającym na błędy przeciwnika.
Choć w spotkaniu długo nie padła bramka trafienie Chuki w 55. minucie sugerowało, że zdecydowani faworyci jednak przejdą do kolejnej rundy. Już kwadrans później wyrównał Majewski, a gdy wszyscy spodziewali się, że w meczu będzie potrzebna dogrywka bramkę na wagę niespodziewanego awansu zespołu z Ostrowca strzelił Stanisławski.
Rok temu Wisła Kraków także odpadła z rozgrywek po spotkaniu pierwszej rundy, również z niżej notowanym rywalem. Dziś Wisła wystąpiła w mocnym składzie z Buchalikiem, Sadlokiem, Janickim, Żukowem i wspomnianym Chucą. Dzisiejszy przeciwnik Białej Gwiazdy gra w trzeciej lidze, w której po 19 kolejkach wstrzymanego przez pandemię sezonu zajmował dopiero 13-te miejsce.
Już 24 sierpnia drużyna Artura Skowronka zainauguruje nowy sezon w Ekstraklasie, grając na wyjeździe przeciwko Jagiellonii Białystok.
Maciej Baranowski15 Aug 2020 · 21:31