Sensacja w Serie A! Juventus stracił trzy gole w 26 minut i przegrał z Genoa CFC!

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
Juventus sensacyjnie przegrał 1:3 na wyjeździe z Genoa CFC w czternastej kolejce Serie A.

Mistrzowie Włoch przegrywali 0:3 już po 29 minutach gry. Ostatni raz "Stara Dama" straciła tyle bramek w pierwszej połowie w lidze włoskiej przeszło jedenaście lat temu - w październiku 2005 roku przegrywali 0:3 po pierwszej połowie z AC Milan.

Strzelanie na Luigi Ferraris już w 3. minucie spotkania zaczął Giovanni Simeone. Argentyńczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym turyńczyków i pokonał Gianluigiego Buffona. Simeone drugą bramkę dla Genoi zdobył zaledwie dziesięć minut później, kiedy to po dośrodkowaniu Lazovica głową wpakował piłkę do siatki.

Gola na 3:0 strzelił w 29. minucie zawodnik "Starej Damy", Alex Sandro, który skierował piłkę do własnej bramki.

Honorową bramkę dla "Bianconerich" w 82 minucie po pięknym strzale z rzutu wolnego zdobył Miralem Pjanić.

Juventus pozostał liderem Serie A, ale jego przewaga nad drugim Milanem stopniała do czterech punktów. Tyle samo może tracić AS Roma, jeśli wygra u siebie z Pescarą.

W innym meczu tej kolejki, Atalanta Bergamo wygrała szósty ligowy mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Gian Piero Gasperiniego pokonali Bolognę 2:0 po golach Andrei Masiello i Jasmina Kurtica.

Trzy punkty zdobyło także Cagliari, które przed własną publicznością pokonało Udinese 2:1. Podział punktów nastąpił z kolei na Stadio Ezio Scida, gdzie Crotone zremisowało z Sampdorią 1:1. W barwach ekipy gości wystąpił Karol Linetty, którzy przebywał na placu gry do 46. minuty i został zmieniony przez Dennisa Praeta.