Sensacja w US Open. Klęska faworyta już w pierwszej rundzie

lev radin/Shutterstock
Zaskakującym rozstrzygnięciem zakończyło się starcie US Open między Stefanosem Tsitsipasem a Danielem Elahim Galanem. Uznawany za jednego z faworytów Grek pożegnał się z turniejem już w pierwszej rundzie.
Stefanos Tsitsipas przystępował do pojedynku z Danielem Elahim Galanem w pierwszej rundzie US Open jako piąty tenisista świata. Kolumbijczyk w rankingu ATP zajmuje się 94. miejsce i wydawało się, że nie będzie miał żadnych szans w starciu z wyżej notowanym rywalem.
Spotkanie zaczęło się jednak sensacyjne, bo już w pierwszym gemie Grek przegrał aż 0:6. W kolejnym także lepszy był Kolumbijczyk, który po dwóch setach prowadził 2:0.
Tsitsipas zareagował na wydarzenia na korcie i w trzecim secie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść (6:3). W czwartym musiał jednak ponownie uznać wyższość Galana (5:7). Tym samym faworyt US Open przegrał mecz w stosunku 0:6, 1:6, 6:3, 5:7 i sensacyjnie odpadł już na etapie pierwszej rundy.
Nie mniejszym echem odbiło się spotkanie innego czołowego tenisisty - Taylora Fritza. Amerykanin (12. miejsce w rankingu ATP) poniósł niespodziewaną porażkę 7:6, 6:7, 3:6, 4:6 w rywalizacji ze swoim rodakiem Brandonem Holtem (303.).
Przypomnijmy, że turniej odbywa się bez Novaka Djokovicia, który nie przyjął szczepionki przeciwko COVID-19 i z tego powodu nie mógł wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych.
Szerzej o US Open rozmawialiśmy w programie zapowiadającym turniej na kanale Meczyki (YouTube):
Damian Król30 Aug 2022 · 07:56