Sensacja w US Open. Nadal jedzie do domu

pdrocha / Shutterstock.com
Rafael Nadal odpadł w trzeciej rundzie wielkoszlemowego US Open z Fabio Fogninim z Włoch.

Przebieg meczu był niespodziewany. Słynny Hiszpan triumfował w dwóch pierwszych setach. Otwierającą partię wygrał 6:3, a drugą - 6:4. Wtedy jednak stało się coś niezwykłego. Fognini postawił wszystko na jedną kartę i zaczął punktować zbyt pewnego siebie Nadala. Kolejne sety Włoch wygrał 6:4, 6:3 i 6:4.

Nigdy wcześniej w turnieju podobnej rangi nie zdarzyło się, by Nadal przegrał po triumfie w dwóch pierwszych partiach. Dziesięć lat temu uległ w podobnych okolicznościach Szwajcarowi Rogerowi Federerowi w finale ATP w Miami. Ten sezon jest dla Hiszpana wyjątkowo nieudany. Pierwszy raz od 2004 roku nie wygrał żadnego turnieju zaliczanego do Wielkiego Szlema.
Źródło: Interia.pl