Sensacja w US Open. Williams pokonana!

lev radin/Shutterstock
Serena Williams przegrała sensacyjnie z Włoszką Robertą Vinci w półfinale turnieju US Open.

Wielka faworytka US Open nie sprostała niżej notowanej rywalce - przed turniejem Vinci nie była nawet rozstawiona, a sam jej awans do półfinału można było już uznać za nie lada sensację - przegrywając z nią w trzech setach 6-2, 4-6. 4-6.

Pierwszy set układał się po myśli faworyzowanej Williams. Spokojna wygrana 6-2 w żaden sposób nie zapowiadała takiego obrotu sprawy w kolejnych odsłonach. A w nich dosyć niespodziewanie do głosu doszła Włoszka. Porażka w drugim secie 4-6 nie zwiastowała jeszcze katastrofy dla Amerykanki. Tymczasem w trzecim secie znowu lepsza okazała się Vinci i to ona zagra w finale turnieju.

To będzie włoski finał US Open, gdyż nieco wcześniej Flavia Pennetta rozbiła Simonę Halep. Finał zostanie rozegrany jutro o godzinie 18 czasu polskiego.
Źródło: sportowefakty.pl