Sensacyjna porażka Ajaksu Amsterdam. W tym sezonie jeszcze się to nie zdarzyło

Media Whalestock / shutterstock.com
Ajax Amsterdam przegrał u siebie z Willem II 0:2 w piątkowym meczu 16. kolejki holenderskiej Eredivisie. Dla gospodarzy to pierwsza porażka w rozgrywkach.
W 42. minucie goście wyszli na prowadzenie. Rzut karny na gola zamienił Mike Tresor Ndayishimiye. W drugiej połowie na 2:0 trafił Damil Dankerlui.
Po tej porażce podopieczni Erika Ten Haga są liderem, mając sześc punktów przewagi nad drugim AZ Alkmaar, który mecz w tej serii gier ma jeszcze przed sobą. W następnej kolejce obie drużyny zmierzą się w bezpośrednim starciu. Ajax najpierw zagra jednak u siebie z Valencią w Lidze Mistrzów.
Zespół prowadzony przez Adrie Kostera ma natomiast 29 "oczek" na koncie i plasuje się na trzeciej pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie SC Heerenveen.