Sensacyjna porażka Arsenalu na Białorusi! Asysta Tomasza Kędziory w meczu Dynama Kijów

photo-oxser / shutterstock.com
Dynamo Kijów zremisowało na wyjeździe z Olympiakosem SFP 2:2, a Arsenal przegrał z BATE Borysów 0:1 w pierwszych meczach 1/16 finału Ligi Europy.
Na Georgios Karaiskakis Stadium pierwszego gola dla zespołu ze stolicy Ukrainy strzelił Vitaliy Buyalskyi. W 28. minucie pomocnik wykorzystał zagranie wślizgiem Tomasza Kędziory i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera rywali. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Benjamin Verbic, który zapewnił swojej drużynie remis.
Bramki dla greckiego zespołu zdobywali Ahmed Hassan, który trafił do siatki przeciwników w 9. minucie, oraz Bastiao Dias. Portugalski napastnik w 40. minucie zdecydował się na oddanie strzału z dystansu i trafił tuż obok prawego słupka.
Dla polskiego obrońcy by to siódmy występ w Lidze Europy w tym sezonie.
Do niespodzianki doszło w Borysowie, gdzie miejscowe BATE wygrało przed własną publicznością z Arsenalem 1:0. Jedynego gola w tym starciu strzelił Stanislav Dragun w 45. minucie. W 85 minucie z boiska wyleciał natomiast Alexandre Lacazette.
Rewanżowe mecze zostaną rozegrane w czwartek 21 lutego.
* * * * * *

Pozostałe wyniki meczów 1/16 finału Ligi Europy (godz. 18:55):
Galatasaray SK - Benfica Lizbona 1:2 (0:1)

Bramki: Luyindama Nekadio 54 - Salvio 27-karny, Seferovic 64.
Lazio Rzym - Sevilla FC 0:1 (0:1)

Bramka: Ben Yedder 22.
Stade Rennes FC - Real Betis 3:3 (3:1)

Bramki: Hunou 2, Javi Garcia 11-samobójcza, Ben Arfa 45+3-karny - Lo Celso 32, Sidnei 62, Leinez 90.
Rapid Wiedeń - Inter Mediolan 0:1 (0:1)

Bramka: Lautaro Martinez 39.
FK Krasnodar - Bayer 04 Leverkusen 0:0.
SK Slavia Praga - KRC Genk 0:0.