Sensacyjna porażka Barcelony na Camp Nou! Przegrali z beniaminkiem!

charnsitr/Shutterstock
FC Barcelona uległa u siebie z Deportivo Alaves Vitoria 1:2 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Camp Nou niedoceniany beniaminek z Kraju Basków, który wcześniej odebrał punkty także Atletico Madryt, objął prowadzenie sześć minut przed przerwą, kiedy to znakomite podanie w pole karne Kiko wykończył Brazylijczyk Deyverson.

Wyrównał tuż po przerwie strzałem głową Jeremy Mathieu. Francuz wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Brazylijczyka Neymara.

Przyjezdni nie zamierzali jednak bronić tego wyniku i dalej ambitnie atakowali, co przyniosło sensacyjne efekty. Poważny błąd defensywy obrońców tytułu wykorzystał Ibai Gomez, który płaskim strzałem w długi róg zaskoczył Holendra Jaspera Cillessena.

Dzięki pierwszej wygranej w sezonie popularni "Babazorros" przesunęli się na siódme miejsce w tabeli. "Blaugrana" doznała pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na czwartą pozycję w klasyfikacji.