Sensacyjna porażka Chelsea! Łukasz Fabiański górą w derbach Londynu [WIDEO]

MediaPictures.pl / shutterstock.com
West Ham United wygrał u siebie z Chelsea FC 3:2 (1:1) w meczu 32. kolejki Premier League. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański.
Zdecydowanym faworytem tego starcia była ekipa "The Blues". Podopieczni Franka Lamparda wciąż biją się o miejsce na podium tabeli Premier League. Z kolei "Młoty" są na drugim biegunie - drużynę Łukasza Fabiańskiego czeka zażarta walka o utrzymanie.
Dziś Chelsea zawiodła na całej linii. Co prawda to "The Blues" jako pierwsi wyszli na prowadzenie, gdy w 42. minucie rzut karny wykorzystał Willian, ale gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. Wówczas na listę strzelców wpisał się Soucek. Czech z bliska uderzył głową, doprowadzając do remisu.
Druga połowa należała do West Hamu. W 51. minucie trafił Antonio i było 2:1. Chelsea rzuciła się do odrabiania strat i w 72. minucie dopięła swego. Willian kapitalnie uderzył z rzutu wolnego, nie dając szans Fabiańskiego.
Ostatnie słowo należało jednak do "Młotów". W 89. minucie zabójczą kontrę wykończył Yarmolenko i to West Ham zainkasował trzy punkty.
Fabiański rozegrał całe spotkanie, był to jego 19. występ w tym sezonie.
W tabeli Premier League Chelsea jest czwarta z dorobkiem 54 punktów. West Ham United natomiast awansował na szesnastą pozycję - ma na koncie 30 "oczek".
Daniel Makarewicz01 Jul 2020 · 23:13
Źródło: własne/asinfo