Sensacyjna porażka Napoli. Drużyna Carlo Ancelottiego pogrążona w kryzysie

ph.FAB / shutterstock.com
Piłkarze SSC Napoli przegrali u siebie z Bologna FC 1:2 (1:0) w meczu 14. kolejki Serie A. Dla gospodarzy to szóste spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.
Podopieczni Carlo Ancelottiego do przerwy prowadzili 1:0 po golu Fernando Llorente w 41. minucie. Hiszpan z bliska dobił piłkę.
Po przerwie przyjezdni radzili sobie lepiej w ofensywie. W 58. minucie Andreas Skov Olsen trafił z pięciu metrów. Trzy punkty gościom zapewnił w 80. minucie Nicola Sansone, który wykorzystał sytuację sam na sam.
Gospodarze w doliczonym czasie wyrównali, ale bramka Llorente nie została uznana po weryfikacji VAR.
Na Stadio San Paolo całe spotkanie rozegrało dwóch Polaków. Piotr Zieliński w ekipie "Azzurri", a także Łukasz Skorupski w barwach "Rossoblu".
W tabeli Serie A SSC Napoli jest na siódmym miejscu z dorobkiem 20 punktów. Bologna FC z kolei zajmuje dwunastą lokatę, ma na koncie 16 punktów.
Daniel Makarewicz01 Dec 2019 · 20:05