Sensacyjna porażka Niemców! Nie dali rady Macedonii Północnej! [WIDEO]

Niviere / Sipa / PressFocus
Reprezentacja Niemiec uległa w Duisburgu Macedonii Północnej 1:2 w spotkaniu trzeciej serii gier eliminacji mistrzostw świata. W innych środowych meczach zwyciężyły narodowe zespoły Hiszpanii, Francji, Włoch, Danii, Szkocji, Islandii oraz Izraela.
Grająca w najsilniejszym składzie reprezentacja Niemiec przegrywała z Macedonią po golu niezawodnego Gorana Pandeva w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy spotkania.
Podopieczni Joachima Loewa zdołali następnie dość szybko doprowadzić do wyrównania, kiedy rzut karny wykorzystał niedługo po przerwie Ilkay Gundogan.
Nasi zachodni sąsiedzi nie dali jednak rady następnie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Co więcej, w końcówce sami stracili kolejną bramkę. Sensacyjny triumf zapewnił Macedonii Północnej w 85. minucie gry pomocnik Napoli - Eljif Elmas.
Niemcy spadli tym samym aż na trzecie miejsce w tabeli grupy J - za dzisiejszym rywalem oraz rewelacyjną na początku tych eliminacji Armenią.
W drugim wieczornym meczu tej grupy pierwsze punkty zainkasowała reprezentacja Islandii, która zwyciężyła na wyjeździe Liechtenstein 4:1.
Reprezentacja Hiszpanii usadowiła się tymczasem w fotelu lidera grupy B dzięki pewnej wygranej nad Kosowem (3:1).
Gole dla grupowego rywala reprezentacji Polski na Euro 2020 zdobyli Dani Olmo, Ferran Torres oraz Gerard Moreno. Zwłaszcza to pierwsze trafienie było wyjątkowej urody.
W drugim meczu tej grupy Grecja zremisowała 1:1 z Gruzją.
Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosła reprezentacja Francji, która wygrała na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną. Jedyną bramkę tego spotkania strzelił niezawodny na arenie reprezentacyjnej Antoine Griezmann.
Dla napastnika Barcelony było to już 35. trafienie w barwach “Trójkolorowych”.
W drugim meczu grupy D trzeci kolejny remis zanotowała reprezentacja Ukraina, która nieoczekiwanie tylko podzieliła się punktami z Kazachstanem (1:1).
Trzecią z rzędu wygraną zapisała na swoje konto reprezentacja Włoch. Italia zwyciężyła 2:0 na Litwie po golach wprowadzonego na boisko w przerwie Stefano Sensiego oraz trafieniu z rzutu karnego autorstwa Ciro Immobile.
W drugim spotkaniu grupy C Irlandia Północna bezbramkowo zremisowała z Bułgarią.
W ciekawie zapowiadającym się pojedynku w grupie F reprezentacja Danii rozgromiła na wyjeździe Austrię (4:0), z kompletem punktów umacniając się na czele stawki.
Wszystkie gole dla Skandynawów padły w drugiej połowie.
Bez przegranej w tej grupie pozostaje reprezentacja Szkocji. Po remisach z Austrią i Izraelem Wyspiarze pokonali dziś również 4:0 Wyspy Owcze. Aż trzy asysty zaliczył w tym spotkaniu obrońca Arsenalu - Kieran Tierney.
W ostatnim meczu tej grupy reprezentacja Izraela nieoczekiwanie przegrywała z Mołdawią, by ostatecznie odnieść efektowną wygraną (4:1).
Wojciech_Falenta 31 Mar 2021 · 22:43