Sensacyjna porażka Olympique'u Marsylia. Bezbarwny występ Arkadiusza Milika [WIDEO]

Adil Benayache/SIPA/PressFocus
Olympique Marsylia na zakończenie 25. kolejki Ligue 1 niespodziewanie przegrało na własnym boisku 0:2 z Clermont. Bezbarwny występ zaliczył Arkadiusz Milik, który wyszedł na boisko od pierwszej minuty.
Polski napastnik w ostatnim czasie imponował skutecznością, ale Jorge Sampaoli nie zawsze widział dla niego miejsce w wyjściowej jedenastce. W niedzielny wieczór wystawił go od początku, lecz nie był to dobry wieczór dla OM.
Już w trzynastej minucie to zawodnicy Clermont niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Zedadka miał mnóstwo miejsca po prawej stronie i wycofał futbolówkę do będącego w polu karnym Bayo, a ten nie dał szans bramkarzowi.
Z biegiem czasu Marsylia atakowała coraz groźniej. W pierwszej połowie dobre okazje mieli Under oraz Payet. Pierwszy został zablokowany, a drugiego zatrzymał Djoco. W międzyczasie rzutu karnego domagał się Guendouzi. Gwizdek arbitra milczał, a za protesty żółtą kartkę zarobił jeszcze Sampaoli.
W drugiej części spotkania golkiper Clermont miał mnóstwo roboty. Groźnie uderzali między innymi Rongier oraz Under, Djoco za każdym razem był jednak na posterunku. W 71. minucie w niezłej sytuacji zablokowany został Milik.
Marsylia atakowała, ale wciąż nie potrafiła doprowadzić do wyrównania - niewiele do szczęścia po raz kolejny brakowało choćby Rongierowi. Goście w końcówce zadali natomiast kolejny cios.
Z rzutu rożnego dośrodkowywał Berthomier, a głową Lopeza pokonał Allevinah. Tym samym Clermont wygrało całe spotkanie 2:0 i utrzymało się na 15. miejscu w tabeli. Marsylia wciąż jest druga, lecz ma tylko punkt przewagi nad trzecią Niceą.
Maciej Pietrasik20 Feb 2022 · 22:36