Sensacyjna porażka Realu Madryt z Sheriffem! Koncert Liverpoolu! Atletico uciekło spod topora! [WIDEO]

AC Milan przegrał z Atletico Madryt w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zwycięstwa odnotowały ekipy Liverpoolu i BVB. Za to Real Madryt sensacyjne przegrał z Sheriffem Tyraspol.
GRUPA D
Real Madryt - Sheriff Tyraspol
"Królewscy" byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Po pierwszej połowie w Madrycie pachniało sensacją. Do przerwy to przyjezdni byli na prowadzeniu.
W 25. minucie Real dał się zaskoczyć. Cristiano posłał znakomitą piłkę w pole karne, a tam głową uderzył Jakszibojew. 24-latek w letnim okienku został wypożyczony z Legii Warszawa.
Po przerwie goście dzielnie się bronili, jednak w 64. minucie "Los Blancos" wyrównali. Vinicius wywalczył rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Benzema.
Wydawało się, że "Królewscy" pójdą za ciosem. To jednak piłkarze Sheriffa byli o krok od drugiego gola. Trafienie Bruno nie zostało jednak uznane ze względu na pozycję spaloną.
Goście ostatecznie sprawili wielką sensację. Tuż przed końcem Thill wpisał się na listę strzelców. Luksemburczyk kropnął z 16. metra. Tym samym mistrz Mołdawii pokonał zawstydził Real Madryt.
W innym meczu tej grupy Szachtar zremisował z Interem Mediolan. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.
GRUPA B
FC Porto - Liverpool
Po pierwszym wyrównanym kwadransie "The Reds" zdołali zaskoczyć rywali. W roli głównej wystąpił Salah. Egipcjanin wykorzystał niepewną interwencję bramkarza i z bliska skierował piłkę do siatki.
Piłkarze na przerwę schodzili przy wyniku 0:2. Tuż przed gwizdkiem do siatki trafił Mane. Po przerwie przyjezdni nie zwalniali tempa. W 60. minucie dublet skompletował Salah i stało się jasne, że "The Reds" zainkasują trzy punkty.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:5. Dla gospodarzy trafił Taremi. Później dwa gole zdobył wprowadzony na boisko Firmino.
AC Milan - Atletico Madryt
Gospodarze z dużą intensywnością rozpoczęli mecz, ale w 10. minucie mieli powody do niepokoju. Gracze Atletico domagali się podyktowania rzutu karnego z zagranie ręką Tomoriego. Sędzia nie wskazał jednak na wapno.
Milan w 20. minucie wyszedł na prowadzenie. Stało się tak za sprawą Leao. Snajper wykorzystał zagranie od Diaza i pokonał Oblaka.
Sytuacja "Rossonerich" po chwili znacznie się skomplikowała. W 29. minucie Kessie zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.
W 45. minucie bliski szczęścia był Luis Suarez. Napastnik uderzył tuż obok bramki po dograniu z prawej strony.
"Rojiblancos" ostatecznie zdołali wyrwać trzy punkty. Do siatki trafił Antoine Griezmann, a potem karnego wykorzystał Suarez.
GRUPA C
Borussia Dortmund - Sporting
Gospodarze do dzisiejszego starcia przystąpili znacznie osłabieni. Poza kadrą meczową znaleźli się Haaland i Reyna. W ataku Marco Rose umieścił więc Malena i Hazarda.
I to ten pierwszy został bohaterem BVB. 22-latek w 37. minucie dał prowadzenie swojej drużynie. Jak padła bramka? Holender dostał piłkę od Bellinghama, wpadł w pole karne i uderzył przy dalszym słupku.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0.
W innym meczu tej grupy Ajax pokonał Besitkas. W Amsterdamie padł wynik 2:0.