Sensacyjna przegrana PSG! Mistrzowie Francji polegli na stadionie beniaminka [WIDEO]

VS Press / Sipa / Press Focus
Paris Saint-Germain przegrało na wyjeździe z Lorient 2:3 w niedzielnym meczu Ligue 1. Paryżanie mogą jeszcze dziś spaść na trzecie miejsce w tabeli.
Podopieczni Mauricio Pochettino stracili komplet punktów na Stade du Moustoir w doliczonym czasie gry, mimo że jeszcze na kilkanaście minut przed końcem spotkania prowadzili.
O sensacyjnej wygranej Lorient przesądziły gole rezerwowych: Yoana Wissy oraz Tereka Moffiego.
Beniaminek francuskiej ekstraklasy, który za sprawą wygranej nad Dijon opuścił w środku tygodnia ostatnie miejsce w ligowej tabeli, zaatakował wcześniej PSG od samego początku meczu i zasłużenie objął prowadzenie w 36. minucie gry.
W zamieszaniu przed polem karnym paryżan najbardziej przytomny okazał się Laurent Abergel. Środkowy pomocnik zaskoczył sytuacyjnym strzałem pod poprzeczkę zastępującego tego dnia między słupkami bramki PSG kontuzjowanego Keylora Navasa - Sergio Rico.
Mistrzowie Francji odpowiedzieli jednak jeszcze przed przerwą. Pierwszy w tym spotkaniu rzut karny dla gości najpierw wywalczył, a następnie spokojnie wykorzystał wracający do formy po kontuzji Neymar.
Również Brazylijczyk wyprowadził na prowadzenie ekipę gości na początku drugiej odsłony. Neymar znowu pewnie egzekwował wtedy jedenastkę podyktowaną tym razem za faul na Mauro Icardim, notując swoje szóste trafienie w Ligue 1 w tym sezonie.
Dwa trafienia największej gwiazdy PSG nie okazały się jednak wystarczającego, by zapobiec pierwszej porażce paryżan pod wodzą Pochettino. Mistrzowie Francji spadną teraz ponadto na trzecie miejsce w tabeli, jeśli Lille choćby zremisuje dziś u siebie z Dijon.
Wojciech_Falenta 31 Jan 2021 · 16:59