Serena Williams w półfinale US Open

lev radin / Shutterstock.com
Serena Williams wygrała z siostrą Venus 6:2, 1:6, 6:3 w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju US Open.

Mecz był bardzo emocjonujący. W pierwszej partii Serena była niemal bezbłędna i nie pozwoliła siostrze na przejęcie inicjatywy. W drugim secie sytuacja się zmieniła. Teraz to Venus wykorzystywała błędy rywalki i zdecydowanie wygrała. W decydującym secie do głosu ponownie doszła pierwsza rakieta świata i zakończyła mecz asem serwisowym.

Williams w półfinale zmierzy się z Robertą Vinci z Włoch. Dotychczas Amerykanka wygrała z nią wszystkie mecze. Tym razem będzie wyjątkowo zmobilizowana, bo jest bliska zdobycia Wielkiego Szlema. W tym roku Williams wygrała już Australian Open, French Open i Wimbledon. Byłaby tym samym pierwszą tenisistką od 27 lat, której udała się taka sztuka. Wcześniej cztery turnieje wielkoszlemowe w jednym roku wygrywały Maureen Connolly, Margaret Court i Steffi Graf.
Źródło: interia.pl