Serie A: AS Roma lepsza od beniaminka

Gaúcho, wikicommons
AS Roma wygrała u siebie ze Spal 2013 3:1 w pierwszym piątkowym meczu 15. kolejki włoskiej Serie A. Goście niemal przez całe spotkanie grali w osłabieniu.
Już w 11. minucie czerwoną kartkę w drużynie przyjezdnych otrzymał Felipe, co znacznie ułatwiło zadanie ekipie ze stolicy. W 19. minucie wynik otworzył Edin Dżeko. W pierwszej połowie podwyższył go Kevin Strootman. Tuż po przerwie bramkę na 3:0 zdobył Lorenzo Pellegrini. Chwilę później Federico Viviani nie wykorzystał rzutu karnego dla gości, ale popisał się skuteczną dobitką.
Podopieczni Eusebio Dr Francesco zajmują czwarte miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 34 punkty oraz mecze zaległy do rozegrania. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Chievo Werona.
Natomiast beniaminek plasuje się na 18. pozycji ze zdobytymi 10 "oczkami". Jego kolejnym rywalem będzie Hellas Werona.