Serie A: Fatalne pudło Icardiego w derbach Mediolanu, remis Chievo

Tigerzen, wikipedia
Piłkarze Chievo Werona zremisowali u siebie z US Sassuolo Calcio 1:1 (0:0) w zaległym środowym meczu 27. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Mariusz Stępiński. Trzynaście minut po zmianie stron napastnika reprezentacji Polski zastąpił Sergio Pellissier.
Zwycięskiego gola dla zespołu z Miasta Romea i Julii zdobył osiemnaście minut przed końcem Emanuele Giaccherini, który zaskoczył golkipera rywali precyzyjnym uderzeniem w długi róg z pola karnego.
"Neroverdi", którzy kończyli zawody w dziewięciu, wyrównali w piątej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to skutecznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Francesco Cassata.
Obie drużyny podzieliły się w ten sposób punktami z rywalami po raz ósmy w tym sezonie. "Latające Osły" awansowały na czternastą lokatę w tabeli, natomiast podopieczni Giuseppe Iachiniego pozostali na szesnastej pozycji.
Rozczarowały szlagierowo zapowiadające się derby Mediolanu, które zakończyły się bezbramkowym remisem. Inter mógł wygrać to spotkanie, ale Icardi fatalnie spudłował w doskonałej sytuacji.
"Rossoneri" pozostali na szóstym miejscu w tabeli, natomiast Inter umocnił się nieznacznie na czwartej pozycji w klasyfikacji.