Serie A: Chievo Werona wygrywa z Cagliari

facebook.com/ACChievoVerona1929
Chievo Werona pokonało u siebie Cagliari Calcio 2:1 (0:0) w drugim sobotnim meczu 25. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi spotkanie z ławki rezerwowych obserwowali Paweł Jaroszyński oraz Mariusz Stepiński.
Prowadzenie miejscowym zapewnił szesnaście minut przed końcem kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Emanuele Giaccherini. Dwie minuty później podwyższył Roberto Inglese, po świetnej indywidualnej akcji w polu karnym rywali, zakończonej precyzyjnym strzałem w długi róg.
Osiem minut przed końcem kontaktową bramkę uderzeniem głową zdobył Leonardo Pavoletti. Na więcej jednak zespół z Sardynii nie było już stać i po czternastej porażce w sezonie pozostał na czternastej lokacie w klasyfikacji.
"Latające Osły" natomiast zwyciężyły po raz szósty w bieżących rozgrywkach i przesunęły się na piętnastą pozycję w tabeli. Obie drużyny dzieli już tylko różnica bramek.