Serie A: Derby Kampanii dla SSC Napoli, grał Zieliński

Shutterstock
Benevento Calcio uległo przed własną publicznością SSC Napoli 0:2 (0:1) w ostatnim niedzielnym meczu 23. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Ciro Vigorito zawody z ławki rezerwowych rozpoczął Piotr Zieliński. Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po dwudziestu minutach gry szczęśliwym lobem po rykoszecie obrońcy Belg Dries Mertens.
Dwie minuty po przerwie podwyższył Marek Hamsik. Słowakowi, który skierował piłkę do siatki z bliska, precyzyjnie dogrywał w pole karne Hiszpan Jose Callejon. Hamsika dwadzieścia minut przed końcem zastąpił Zieliński.
Dzięki dziewiętnastej wygranej w sezonie "Błękitni" odzyskali pozycję lidera tabeli. Beniaminek po trzeciej z rzędu i już dwudziestej w bieżących rozgrywkach porażce zamyka klasyfikację.