Serie A: Grali Polacy

23 sie 2015 | 23:00 1
Źródło zdjęcia: Tomasz Bidermann/Shutterstock
Frosinone Calcio uległo u siebie Torino FC z Kamilem Glikiem w podstawowym składzie 1:2 (1:0) w meczu inauguracyjnej kolejki włoskiej Serie A. Reprezentant Polski zaliczył pełne spotkanie.

Na boisku beniaminka pachniało do przerwy sensacją, bowiem po strzale Danilo Soddimo zdecydowani faworyci przegrywali 0:1. Niespełna kwadrans po zmianie stron do wyrównania doprowadził jednak Fabio Quagliarella, a po kolejnych pięciu minutach drugiego i zarazem zwycięskiego gola zdobył Daniele Baselli.

Trzy bramki wpuścił w niedzielny wieczór Łukasz Skorupski. Wypożyczonego z Romy polskiego bramkarza w niespełna dziesięć minut zaskoczyli Nicola Rigoni, Słoweniec Valter Birsa i Alberto Paloschi, a Empoli FC uległo ostatecznie Chievo Werona 1:3.

Kamil Wilczek pojawił się na murawie dziesięć minut po przerwie spotkania Sampdorii z beniaminkiem z Carpi. "Biancorossi" przegrywali już wtedy jednak aż 1:5, a wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą! Na ostatnie siedem minut tego meczu wszedł także Paweł Wszołek. Goście w końcówce zdołali jeszcze tylko nieznacznie zmniejszyć rozmiary porażki.

Bramka: El Kaoutari 90+1

Inter Mediolan - Atalanta Bergamo 1:0 (0:0)

+5
i Zieliński zagrał cały mecz w Empoli tak dla uzupełnienia.