Serie A: Hat-trick Dybali i zwycięstwo Juventusu

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Genoa CFC 4:2 w sobotnim meczu drugiej kolejki włoskiej Serie A. Trzy gole dla gości strzelił Paulo Dybala, a całe spotkanie wśród rezerwowych „Starej Damy” spędził Wojciech Szczęsny.
Spotkanie fantastycznie rozpoczęli gospodarze. Nie minęło jeszcze 60 sekund, a byli już na prowadzeniu. Piłkę w pole karne mocno zagrał Goran Pandev, niefortunnie interweniował Miralem Pjanić, pokonując własnego bramkarza. Gianluigi Buffon w siódmej minucie skapitulował po raz drugi. Tym razem z rzutu karnego pokonał go Andrej Galabinow.
„Bianconeri” straty odrobili jeszcze przed przerwą. W 14. minucie kontaktową bramkę zdobył Dybala. Argentyńczyk w czwartej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy doprowadził do remisu, wykorzystując „11”. W 62. minucie trzecią bramkę dla Juve zdobył Juan Cuadrado. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Dybala, który skompletował hat-trick.
Mistrzowie Włoch po dwóch rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie sześć punktów. W następnej kolejce zagrają u siebie z Chievo Werona.
Natomiast zespół z Genui ma jedno „oczko” Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Udinese Calcio.
*****

Wyniki sobotnich meczów drugiej kolejki Serie A rozegranych o godzinie 18:
Genoa CFC - Juventus Turyn 2:4 (2:2)

Bramki: Pjanić 1 (sam.), Galabinow 7 (rzut karny) - Dybala 14, 45+4 (rzut karny), 90+2, Cuadrado 62.
Benevento Calcio - Bologna FC 0:1 (0:0)

Bramka: Donsah 55.