Serie A: Inter wygrał w Rzymie

Tigerzen, wikipedia
AS Roma przegrała u siebie z Interem Mediolan 1:3 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu drugiej kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico prowadzenie gospodarzom zapewnił po kwadransie gry mocnym uderzeniem z pola karnego Edin Dżeko. Bośniak wykorzystał kapitalne zagranie w pole karne od Belga Radjy Nainggolana.
Wyrównał po zmianie stron płaskim strzałem przy słupku Mauro Icardi. Argentyńczykowi dogrywał przytomnie w pole karne Antonio Candreva.
Dziesięć minut później Icardi po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Latynos tym razem otrzymał wyśmienite podanie od Chorwata Ivana Perisica i stojąc tyłem do bramki po przyjęciu piłki, efektownym uderzeniem przy słupku, po raz drugi zaskoczył bezradnego Brazylijczyka Alissona.
Sukces zespołu z Lombardii przypieczętował jeszcze trzy minuty przed końcem strzałem z bliska Matias Vecino. Urugwajczykowi asystował rozgrywający świetne spotkanie Perisic.
"Nerazzurri" po drugiej wygranej w sezonie zajmują drugie miejsce w tabeli, natomiast "Giallorossi" spadli na ósmą lokatę w klasyfikacji.