Serie A: Inter wymęczył zwycięstwo z Benevento

cristiano barni / shutterstock.com
Inter Mediolan wygrał u siebie z Benevento Calcio 2:0 w drugim sobotnim meczu 26. kolejki włoskiej Serie A. „Nerazzurri” obie bramki w starciu z autsajderem zdobyli w drugiej połowie po stałych fragmentach gry.
Gospodarze bardzo długo mieli kłopot z pokonaniem bramkarza rywali. Udało się to dopiero w 67. minucie, kiedy wynik po dośrodkowaniu z rzutu wolnego otworzył strzałem głową Milan Skriniar. Nie minęło 180 sekund i kibice gospodarzy na San Siro znów mogli cieszyć się z gola. Kolejny stały fragment gry, tym razem rzut wolny, po którym skutecznie głową trafił Andrea Ranocchia. Goście skończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Benitoa Nicolasa Violi.
Podopieczni Luciano Spalettiego zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli i ma 51 punktów. W następnej kolejce zagrają derby z AC Milan.
Natomiast beniaminek jest ostatni z 10 „oczkami” na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Hellas Werona.